1995 yılında Anadolu’muzun güzel şehri Eskişehir’de kurulduk. Dünyanın en bereketli topraklarına sahip ülkemizin, birbirinden değerli ürünlerini sadece ülkemize değil tüm dünyaya tanıtmak için uzun yıllar çalıştık ve yılmadan, azimle çalışmaya devam ediyoruz.
TÜRK KURUYEMİŞ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ
Kurulduğumuz yıldan bugüne kadar yaptığımız yatırımlar ve attığımız cesaretli adımlar sayesinde, kısa zamanda bölgesel oyuncu kimliğimizden, sektörün güçlü ana markalarından birine dönüştük ve İSO 500’e dahil olarak, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında yerimizi aldık. 
Sürekli kendini yenileme, sağlıklı büyüme, doğru yatırım alanlarına yönelme ve enerjik çalışma ilkelerimizle bugün, Türk kuruyemiş sektörünün öncü şirketi haline geldik. Sektörde, ürünlerini farklı markalar altında sunan ilk şirket olma başarısını gösterdik ve ürünlerimizi kategorilere ayırarak her ürün grubu için farklı dünyalar yarattık, her ürünün doğasına uygun marka isimleri ve ambalajlar tasarladık. Bu kapsamda; Bahçeden, Çitliyo, Nutzz ve Dorleo markalarını tüketicilerimizin beğenisine sunduk. Global pazarlardaki gücümüzü artırma hedefinden yola çıkarak, sektörümüzde bir ilke daha imza attık ve Turquality sertifikasını almaya hak kazandık.
İnovasyona, üretime, ulusal ve uluslararası büyümeye yaptığımız önemli yatırımlar ve Türk ekonomisine sağladığımız katma değer ile bugün kuru meyve sektörünün lideri konumuna ulaştık. Geldiğimiz noktanın bize verdiği sorumluluk bilinciyle hareket etmeye, sektörümüze ve ülkemize fayda yaratmaya devam ediyoruz…
GÜÇLÜ ÜRETİM GLOBAL VİZYON
En iyi ve kaliteli hammadde seçimi, güçlü tedarik sistemi, sağlıklı üretim, satış ve pazarlama zincirini kurgulama, tüketici taleplerini doğru okuma yeteneği ve inovasyona odaklanma, şirketimizin temel dinamiğini oluşturuyor. Türkiye’nin en uç noktasına kadar ürün ulaştıracak güçlü bir dağıtım sistemiyle her ay 40.000 noktaya hizmet veriyoruz.
Büyüme odaklı stratejimiz doğrultusunda, ulusal ve uluslararası pazarlarda artan talepleri karşılamak, üretim kapasitesini artırmak, teknoloji ve Ar-Ge alanlarındaki gelişime hız katmak için son teknolojiye sahip yeni fabrikamızı, 2018 yılında Eskişehir’de hizmete açtık. Yeni fabrikamız gerek teknolojik alt yapısı gerekse üretim süreçleri açısından, sadece Türkiye’de değil dünyada da birçok ilki gerçekleştirecek düzeyde bulunuyor. 
RAKAMLARLA PEYMAN FABRİKA 
  •   50.000 m2 toplam alan
  •   25.000 m2 kapalı alan
  •   45.000 ton üretim kapasitesi
  •   45 milyon adet paketleme kapasitesi
  •   6.000 ton depolama kapasitesi
  •   18 silo
ÜRETİMDE ULUSLARARASI KALİTE
Türkiye’nin ilk ve tek gluten free sertifikalı kuruyemiş şirketi olarak, eko-inovasyon ve sürdürülebilirlik yaklaşımıyla üretim yapıyoruz.Tüketicilere yeni lezzetler sunma becerimiz, toplam kalite yönetim politikamız, çevre ve enerji yönetim sistemlerimiz, üretim ve dağıtım kapasitemizle sektörümüzde fark yaratmaya devam ediyoruz. 
Hammaddenin topraktan çıkışından özel ambalajıyla tüketiciye ulaşana kadar olan tüm süreçleri yüksek teknoloji, ulusal ve uluslararası sertifikasyon sistemleriyle titizlikle kontrolden geçiriyoruz. Peyman olarak; BRC, IFS, FDA, Leed, Smeta, ISO 9001, ISO 22000, TSE, Helal, Turquality, Gluten Free sertifikalarına sahip bulunuyoruz.

DÜNYA PAZARINDA GÜÇLÜ DURUŞ
Türkiye geneline yayılmış güçlü satış ağımızla ürünlerimizi Türk tüketicisine sunarken, yurtdışında da yapılanmamıza ağırlık verdik, geniş bir coğrafyada yer alan ülkelere Peyman lezzetlerini tattırdık ve tattırmaya devam ediyoruz.
Türkiye’nin, kuruyemiş ve kuru meyve alanında global pazardaki üretici gücünü arkamıza alarak, 50' ye  yakın ülkeye ihracat yapıyor, dünyada da lezzet severlere ulaşıyoruz. Amerika’dan Çin’e, Ortadoğu Ülkeleri’nden Avustralya’ya kadar uzanan geniş global pazarda adımızdan başarıyla söz ettiriyoruz.

 
  
Peyman gücünü izlemek için
PEYMAN SOSYAL
Bizi sosyal medyada
takip edin