1995 yılında Anadolu’muzun güzel şehri Eskişehir’de kurulduk. Dünyanın en bereketli topraklarına sahip ülkemizin, birbirinden değerli ürünlerini sadece ülkemize değil tüm dünyaya tanıtmak için uzun yıllar çalıştık ve yılmadan, azimle çalışmaya devam ediyoruz.
  TÜRK KURUYEMİŞ SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜSÜ
Kurulduğumuz yıldan bugüne kadar yaptığımız yatırımlar ve attığımız cesaretli adımlar sayesinde, kısa zamanda bölgesel oyuncu kimliğimizden, sektörün güçlü ana markalarından birine dönüştük. Sürekli kendini yenileme, sağlıklı büyüme, doğru yatırım alanlarına yönelme ve enerjik çalışma ilkelerimizle bugün, Türk kuruyemiş sektörünün öncü şirketi haline geldik. İmza attığımız başarılarımızla İSO 500’e dâhil olarak, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasındaki yerimizi aldık.

Sektörde, ürünlerini farklı markalar altında sunan ilk şirket olma başarısını gösterdik ve ürünlerimizi kategorilere ayırarak her ürün grubu için farklı dünyalar yarattık. Her ürünün doğasına uygun marka isimleri ve ambalajlar tasarlayarak; Bahçeden, Çitliyo, Nutzz ve Dorleo markalarını tüketicilerimizin beğenisine sunduk.

İLKLERİN MİMARI
Peyman olarak, tüketicilerin değişen ihtiyaç ve taleplerine; gurme, inovatif, sağlıklı ürünlerimizle yanıt veriyor ve markalarımızı inovasyonla güçlendirmeye aralıksız devam ediyoruz.
Ambalajlı kuru meyve ve çiğ kuruyemişte pazar lideri olan Bahçeden markamızın gücünü artırma hedefinden yola çıkarak, çiğ ve kavrulmuş kuruyemiş ile kuru meyve ürünlerimizi tek marka altında topladık ve Bahçeden’i mega markaya dönüştürdük. Tüm faaliyet alanlarındaki inovasyon gücümüzü ambalajlarımıza da yansıtarak, tazeliği ve hijyeni koruyan ilk zipperlı ambalajları tasarladık. Peyman olarak, toplumda sağlıklı gıda okuryazarlığını artırmak hedefiyle; ürünün hangi besin değerlerini ve vitaminleri taşıdığı, glütensiz ve yüksek lif içerdiği gibi önemli bilgileri ambalajlarımıza yansıttık.
Global pazarlardaki gücümüzü artırma hedefinden yola çıkarak, sektörümüzde bir ilke daha imza attık ve Türk kuruyemiş sektöründe Turquality sertifikasına sahip “ilk ambalajlı kuruyemiş markası” olduk. Sağlıklı, hijyenik ve güvenli üretim alanında büyük adımlar atarak, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi aldık ve glütensiz üretime geçerek sektördeki ilk Gluten Free sertifikasını almaya hak kazandık.
İnovasyona, üretime, ulusal ve uluslararası büyümeye yaptığımız önemli yatırımlar ve Türk ekonomisine sağladığımız katma değer ile bugün kuru meyve sektörünün lideri konumuna ulaştık. Geldiğimiz noktanın bize verdiği sorumluluk bilinciyle hareket etmeye, sektörümüze ve ülkemize fayda yaratmaya devam ediyoruz.

GÜÇLÜ ÜRETİM GLOBAL VİZYON
En iyi ve kaliteli hammadde seçimi, güçlü tedarik sistemi, sağlıklı üretim, satış ve pazarlama zincirini kurgulama, tüketici taleplerini doğru okuma yeteneği ve inovasyona odaklanma, şirketimizin temel dinamiğini oluşturuyor. Ürünlerimizi Türkiye’nin en uç noktasına kadar ulaştıracak güçlü bir dağıtım sistemiyle her ay 40.000 noktaya hizmet veriyoruz.

Büyüme odaklı stratejimiz doğrultusunda, ulusal ve uluslararası pazarlarda artan talepleri karşılamak, üretim kapasitesini artırmak, teknoloji ve Ar-Ge alanlarındaki gelişime hız katmak için son teknolojiye sahip yeni fabrikamızı, 2018 yılında Eskişehir’de hizmete açtık. Yeni fabrikamız gerek teknolojik altyapısı gerekse üretim süreçleri açısından, sadece Türkiye’de değil dünyada da birçok ilki gerçekleştirecek düzeyde güçlü bir donanıma sahip.

RAKAMLARLA PEYMAN FABRİKA
  • 50.000 m2 toplam alan
  • 31.500 m2 kapalı alan
  • 45.000 ton / 485 Milyon paket/yıl üretim kapasitesi
  • 5.760 ton depolama kapasitesi
  • 18 silo
ÜRETİMDE ULUSLARARASI KALİTE VE İNOVASYON
Peyman olarak, eko-inovasyon ve sürdürülebilirlik yaklaşımımız, tüketicilere yeni lezzetler sunma becerimiz, toplam kalite yönetim politikamız, çevre ve enerji yönetim sistemlerimiz, üretim ve dağıtım kapasitemizle birlikte, gerçekleştirdiğimiz ilklerle sektörümüzde fark yaratmaya devam ediyoruz. Bu yaklaşımımızla bugün; BRC, IFS, FDA, Leed, Smeta, ISO 9001, ISO 22000, TSE, Helal, Turquality, Gluten Free ve TSE Covid-19 Güvenli Üretim belgelerinin sahibi olarak Türk kuruyemiş sektörünü dünyada en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz.
25 bini kapalı olmak üzere toplam 50 bin m2’lik bir alanda yer alan Eskişehir fabrikamızda teknolojik altyapı alanında birçok ilki gerçekleştirdik. Bu sayede, üretim hattının tüm süreçleri, üretim paket sayısı, hat verimliliği, kullanılan hammadde miktarı, kavurma süresi gibi detayların yanında, en küçük teknik ayrıntıyı bile kontrol edilebiliyor ve yönetilebiliyoruz. Hammaddenin topraktan çıkışından özel ambalajıyla tüketiciye ulaşana kadar olan tüm süreçleri yüksek teknoloji, ulusal ve uluslararası sertifikasyon sistemleriyle titizlikle kontrolden geçiriyoruz.
Dijitalleşmenin temelinde verimliliğin esas olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkılarak enerji sisteminin en verimli şekilde kullanımının dijital sistemlerle kontrolünü benimsiyoruz. Leed (Green Building) sertifikasına sahip fabrikamızda, tüm enerji sistemlerini en ideal verimlilik süreçlerine göre tanımlayarak, kontrollerini sağlıyoruz. Bu sayede fabrikamızda enerji ve suyu daha verimli kullanarak; çevreye maksimum duyarlı ve sağlıklı bir ortam yaratıyoruz.

DÜNYA PAZARINDA GÜÇLÜ DURUŞ
Türkiye geneline yayılan güçlü satış ağımızla ürünlerimizi Türkiye’ye sunarken, yurt dışında da yapılanmamıza ağırlık vererek, geniş bir coğrafyada yer alan ülkelere Peyman lezzetlerini tattırmaya devam ediyoruz.

Türkiye’nin, kuruyemiş ve kuru meyve alanında global pazardaki üretici gücünü arkamıza alarak, 50'den fazla ülkeye ihracat yapıyor, dünyada da lezzet severlere ulaşıyoruz. Amerika’dan Çin’e, Ortadoğu Ülkeleri’nden Avustralya’ya kadar uzanan geniş global pazarda adımızdan başarıyla söz ettiriyoruz.
Peyman gücünü izlemek için
PEYMAN SOSYAL
Bizi sosyal medyada
takip edin